rzewanie budynku, ale również ogranicza ilość emitowanego smogu. Obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem na rynku jest fotowoltaika. Coraz częściej na dachach polskich domów można zobaczyć kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Solary i panele słoneczne służą do pozyskiwania energii ze słońca, jednak są to różne urządzenia o innym zastosowaniu. Ciepło pozyskiwane z kolektorów najczęściej służy do przygotowania ciepłej wody użytkowej lub podgrzania przydomowego basenu. Panele słoneczne zamieniają promieniowane w energię elektryczną przez cały rok. Najważniejsza różnicą jest fakt, że tak pozyskany prąd można magazynować i wykorzystywać zimą. Latem 50–70% energii wytworzonej w małych domowych instalacjach trafia do sieci, po to aby zimą, Kiedy natężenie światła będzie mniejsze, możemy czerpać z krajowego systemu elektroenergetycznego.
Panele słoneczne zamontowane na dachu lub
Z roku na rok coraz bardziej wzrasta świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa. Ludzie zaczynają coraz bardziej przejmować się stanem środowiska naturalnego i decydują się na rozwiązania, które mają na celu jego ochronę. Do takich rozwiązań należy zastosowanie energii odnawialnych w naszych domach. Panele słoneczne zamontowane na dachu lub w ogródku będą przetwarzały energię słoneczną w prąd, który możemy wykorzystać w naszym codziennym funkcjonowaniu. Zdecydowanie się na solary już podczas budowy jest najłatwiejszym rozwiązaniem, jednak panele słoneczne możemy zamontować właściwie w każdym momencie. Fotowoltaika pozwala na korzystanie z odnawialnych zasobów energii, dzięki czemu nie przyczyniamy się do wydobywania paliw kopalnianych i eksploatacji środowiska naturalnego. Energia elektryczna pozyskana z energii słonecznej wykorzystywana w naszych domach przyczynia się także, w dalszej perspektywie, do poprawy jakości powietrza, jakim oddychamy. Szanujmy środowisko, którego częścią jesteśmy także i my sami.
A budowa tych farm jest znikomo
Wykorzystanie energii ze słońca rozwija się w takim tempie, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział.
Świat przestawia się na odnawialne źródła energii. Najszybciej zmiany zachodzą w Europie.
Jesteśmy wręcz zobowiązani aby w ciągu kilku dekad aby odejść od spalania paliw kopalnych.
Postęp tych wielkich zmian już jest bardzo widoczny. Kolejne kopalnie zostają zamknięte a fotowoltaika stała się nową silną branżą gospodarki. Wiodące polskie spółki fotowoltaiczne stawiają solary nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach Europy i reszty świata.
Panele słoneczne stawia się zarówno na potrzeby domów jednorodzinnych jak i również buduje się całe farmy fotowoltaiczne.
Są to małe elektrownie, które wciąż nie mogą dorównać mocą tym wielkim elektrowniom. Jednak ich przewaga polega na tym, że może ich być bardzo dużo rozsianych po kraju. A budowa tych farm jest znikomo tania. Podczas gdy tradycyjne i wielkie elektrownie jądrowe i węglowe budowane są latami i kosztują miliardy złotych.
Przyszłość naszej energii to słońce, wiatr i woda. Do tego auta elektryczne i na wodór. Które nie będą emitować żadnych spalin a co najwyżej parę wodną.
Idąc z duchem czasu ogromną popularność
W tym roku wydano rekordowo dużo pozwoleń na budowę. Coraz więcej ludzi decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania, dlatego rezygnują z życia w mieście i chętnie przeprowadzają się na wieś. Budowa domu pochłania dużo czasu i pieniędzy, ale mimo to chętnych nie brakuje. Bardzo popularne są panele słoneczne, które zyskują coraz większą liczbę zwolenników. W Polsce bardzo szybko rozwija się fotowoltaika. Jest coraz więcej firm, które montują solary. Są to nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za energię, a przy okazji są ekologiczne. Obecnie można skorzystać z dotacji na termomodernizację domu, a w ofercie banków są bardzo korzystne kredyty. Dzięki panelom słonecznym można ogrzać wodę, która dzięki energii słonecznej jest praktycznie za darmo. Idąc z duchem czasu ogromną popularność zyskuje budownictwo domów pasywnych, wyposażonych nie tylko w solary, ale także w pompy ciepła i rekuperacje. Jest to nowoczesna technologia, całkowicie ekologiczna, dzięki której możemy dbać o środowisko.